Ústí ovládlo derby! Lize dál vládne Butchis, přestřelka pro Hradec

Butchis uspěl i v duelu proti Gullivers | foto: Nora Barnhart/Butchis

AKTUALIZUJEME | Prvoligové 8. kolo nabídlo plný počet duelů. V něm vyniklo severočeské derby mezi Chomutovem a Ústím. Žádné změny se neodehrály na čele, kde stále trůní Butchis následovaný Hattrickem a Torpedem, které zvládlo souboj nováčků.

Chomutov začal tradiční souboj lépe a dostal se do vedení 2:0, Ústeckým ale stačilo na srovnání jen pár desítek vteřin a ve 28. minutě je poslal prvním zásahem v utkání do náskoku Jan Vondruška. I když pak domácí dokázali srovnat zásluhou Jana Fatora, tak Ústečtí šli opět díky Vondruškovi do vedení. Rozhodující trefy měl na svědomí Dan Semerád, který nejprve udeřil v oslabení a následně využil přesilovku. Chomutovští se pak při hře bez brankáře zmohli již jen na korekci skóre.

Další podobný scénář se odehrál na jihu Čech. Po vyrovnaných dvou úvodních periodách ještě v 51. minutě snižovali Štíři díky třetímu gólu Jiřího Koklara na 5:6 a proti Otrokovicím mohli pomýšlet na bodový zisk, leč poslední minuty opět zvládl lépe soupeř. Favorizovaným Panthers pomohl hattrickem slovenský kanonýr Ladislav Gál.

Celkem poklidný triumf si připsala Orka, která nad Náchodem dominovala a nakonec za záda veterána Skalického nasázela osm tref. Bojovali naopak Gullivers, kteří ale na vedoucí Butchis nestačili. Pražský kmen víceméně kontroloval skóre. Pod triumf se hattrickem podepsali Šimon Pavlíček a Filip Černý, kteří k němu oba vykročili již v první minutě.

Pořádný kolotoč byl opět k vidění v Hradci Králové, kde tentokrát padlo v základní hrací době osmnáct branek. Z nich sedm v přesilovce a Lukáš Gregor jeden ze svých tří zásahů zapsal dokonce v oslabení, čtyři asistence přidal Adam Hušek. Na druhé straně se za Znojmo blýskl třemi trefami Petr Mašek, který za poslední tři kola nasázel deset branek a celkem posbíral třináct bodů. Duel nakonec rozhodly nájezdy, v nichž vystřelil bonusový bod Hradci Matyáš Velc.

Souboj nováčků nabídl hned v úvodní třetině pět branek. Torpedo získalo těsné vedení 3:2, o které jej na začátku druhé části připravil plzeňský Filip Huml. Rozhodlo závěrečné dějství, ve kterém Havířov třikrát skóroval, v poslední minutě navíc Jakub Vilím uzavřel hattrick. Kredit patří i výborně chytajícímu Prašivkovi zapůjčenému z Vítkovic. Další nováček z Kopřivnice si odvezl porážku z Brna. Hattrick si na Majlontu pohlídal pohodlný triumf 8:3 a dál se drží na špici tabulky. Tři branky zapsal Tomáš Brom, dvakrát se znovu prosadil Nikolas Zouhar.

Výsledky 8. kola 1. ligy mužů
FBC Štíři Č. Budějovice - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 5:10 (2:1, 2:3, 1:6)

Branky: 4. Koklar, 6. Kudláček, 25. Hladík, 32. Koklar, 51. Koklar – 9. Štourač, 27. Odstrčil, 31. Klímek, 39. Máček, 48. Gál, 49. V. Blažek, 55. Kubíček, 56. Gál, 57. Gál, 59. V. Blažek. Rozhodčí: L. Ležák – M. Ležák. Vyloučení: 3:1, navíc Strouhal (STI) OS. Bez využití. Návštěva: 157. Zásahy brankářů: Švehla 31 – Pujin 21. | MATCH CENTER

ASK Orka Stará Boleslav - Florbal Primátor Náchod 8:3 (2:0, 1:1, 5:2)

Branky: 13. Havlina, 16. Pruner, 23. Němeček, 45. Zeman, 47. Bárta, 56. J. Čáp, 59. Havlina, 60. Bláha – 25. Jurco, 55. Jurco, 57. Kříž. Rozhodčí: Beránek – Přibyl. Vyloučení: 5:3. Využití: 3:1. Návštěva: 109. Zásahy brankářů: Žáček 22 – Skalický 17. | MATCH CENTER

DDQ Florbal Chomutov - Florbal Ústí 4:5 (1:0, 2:4, 1:2)

Branky: 16. Šulaj, 24. Šulaj, 34. Fator, 57. Martin – 25. Vrzala, 25. Polák, 28. J. Vondruška, 37. J. Vondruška, 49. Semerád, 56. Semerád. Rozhodčí: Jelínek – Libecajt. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Návštěva: 321. Zásahy brankářů: Frühbauer 21 – M. Dobosz 22. | MATCH CENTER

BUTCHIS - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 9:5 (5:3, 1:1, 3:1)

Branky: 1. Pavlíček, 1. F. Černý, 8. Pavlíček, 13. F. Černý, 14. Veleba, 35. Štrobach, 41. Pavlíček, 47. Petráň, 56. F. Černý – 2. Polzer, 11. Bouška, 18. L. Boček, 34. Bouška, 45. Kouřil. Rozhodčí: John – Tichý. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Návštěva: 72. Zásahy brankářů: Bednář 13 – Hampl 3, Prokeš 10. | MATCH CENTER

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - Torpedo Havířov 3:6 (2:3, 1:0, 0:3)

Branky: 6. J. Šedivý, 11. Švácha, 22. Huml – 3. J. Vilím, 12. Sadolewski, 17. Kloza, 42. J. Vilím, 54. Punčochář, 60. J. Vilím. Rozhodčí: Brak – Provazník. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Návštěva: 125. Zásahy brankářů: Dolák 27 – Prašivka 28. | MATCH CENTER

FbC Respect Hradec Králové - TJ Znojmo LAUFEN CZ 10:9pn (1:2, 4:2, 4:5 – 1:0)

Branky: 13. Škeřík, 31. Gregor, 36. Heger, 39. Dlesk, 40. Gregor, 46. J. Nerad, 48. Velc, 50. Heger, 59. Gregor, rozh. náj. Velc – 6. Vavřina, 14. Vavřina, 26. Mašek, 37. Š. Blažek, 44. Ďuriška, 46. Mašek, 47. Mašek, 49. F. Blažek, 54. Kucharič. Rozhodčí: Hejzlar – Kněžík. Vyloučení: 4:7. Využití: 4:3. Návštěva: 97. Zásahy brankářů: Völgyi 15, Bárta 5 – Pechura 23. | MATCH CENTER

FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBC Vikings Kopřivnice 8:3 (2:0, 2:1, 4:2)

Branky: 6. Brom, 17. Brom, 30. J. Procházka, 34. Halama, 42. Zouhar, 48. Zouhar, 48. Brom, 57. Vodica – 37. Michna, 49. Kusz, 57. Zátopek. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. Návštěva: 83. Zásahy brankářů: Létal 13 – Pinďák 26. | MATCH CENTER