Bohemka obrala mistra o všechny body! Zářil Buršík i gólman Kovařík

Souboj Bohemians a Tatranu v 1. kole LSL 24/25 | foto: Tatran Střešovice

Livesport Superliga rozehrála novou sezonu třemi zápasy prvního kola. Pardubice hostily Vary, Tatran Bohemku a Kladno čekal Liberec.

BA SOKOLI Pardubice - Florbal Vary 6:3 (4:0, 0:0, 2:3)

První zápas sezony 2024/25 se nově utvořenému kádru BA Pardubice povedl na jedničku a již v první třetině vedl o čtyři branky. Vary se vzpamatovaly až ve třetí periodě, v níž se třikrát prosadily, na vytvořený pardubický náskok už jim to ale nestačilo. Sokoli tak vybojovali první body do tabulky za vítězství 6:3, které zařídili zejména dvoubodoví Ondřej Kroužek (2+0) a David Žáček (0+2).

Branky: 13. Kroužek, 15. Štyler, 18. Burian, 19. Komorný, 47. Šimák, 50. Kroužek - 49. Korbel, 58. Brautferger, 58. Navrátil. Rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: Oskar Blaha 19 - Adam Draslar 7. MATCH CENTER

ESA logistika Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 3:6 (2:2, 0:0, 1:4)

Výjezdní pražské derby bylo vyrovnané a v první periodě v něm oba týmy vsítily dvě branky. Bohemians držel skvělými zákroky mladičký gólman Miroslav Kovařík, naopak jasné maskované jedničce Tatranu Tomáši Jurcovi se moc nedařilo. Dvě dalekonosné střely, které mu propadly pod rukama, tak pro Střešovice znamenaly, že se do šaten šlo za stavu 2:2. Ten přetrvával ještě ve třetí periodě, pak ale klokani vytáhli čtveřici gólů a najednou byli ve vedení 6:2. Mistr minulé sezony už na tento propad nestihl zareagovat a Bohemians jej tak zejména díky hattricku Jakuba Buršíka obrali o všechny body!

Branky: 4. Beneš, 19. Sádlo, 59. Havlas - 15. J. Petrák, 18. Buršík, 42. Buršík, 46. Trnka, 57. Buršík, 59. Bílek. Rozhodčí: Jiří Dolanský - Peter Varga. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 822. Zásahy brankářů: Tomáš Jurco 8 - Miroslav Kovařík 22. MATCH CENTER | STUDIO ceskyflorbal.tv | živě na SPORTY TV

Kanonýři Kladno - FBC Liberec 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)

Duel mezi nováčkem soutěže z Kladna a Libercem byl hned od začátku velmi vyhrocený a vyústil ve dva osobní tresty ještě v úvodní třetině. Liberecký náskok 1:0 smazal ve 24. minutě Kristián Kozák, který svým gólem uvítal Kladno v Livesport Superlize. Liberečtí se ale do třetí části zvládli dostat do pohodlného vedení 5:1 a ten v poklidu hlídali. K celkovému vítězství 7:2 hostům přispěl čtyřmi body Vojtěch Wiener (0+4).

Branky: 24. Kozák, 48. Janda - 2. Fišera, 32. Faksa, 32. Mádlo, 37. Mádlo, 44. Horn, 53. Horn, 60. Vik. Rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl. Vyloučení: 5 + Matyáš Bachmaier OS:1 + Radek Valeš OS. Využití: 0:1. Diváci: 453. Zásahy brankářů: Martin Haleš 19 - Petr Chlad 12. MATCH CENTER